• Header-kenniscentrum-1.jpg

Často kladené dotazy

Můžete se na nás obrátit s veškerými dotazy ohledně organických výživových preparátů, organických stimulátorů rostlin, organických přípravků pro posílení rostlin, organického hnojiva, hadice Airsock a pěstebních schémat.

Samozřejmě nás v těchto záležitostech můžete kontaktovat, ale rádi bychom Vám pomohli i v okamžiku, kdy nejsme přímo k zastižení telefonicky nebo e-mailem. Proto jsme na této stránce shromáždili odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Jaká je nejlepší a nejsnazší metoda pěstování pro začátečníky?
Nejsnadnější metoda pěstování pro nezkušené pěstitele je naše řada organických produktů přírodního původu. S touto řadou nemusíte měřit hodnoty EC a pH.

Co je to substrát?
Substrát je (umělá) půda pro pěstování rostlin, ve které rostou jejich kořeny.

Proč musím používat jiné hnojivo pro období růstu rostliny a jiné pro období květu rostliny?
a. V těchto rozličných fázích vývoje potřebuje rostlina výživové prvky v různých vzájemných poměrech.
b. Rostliny, které rostou, tvoří kyselejší kořenové prostředí. To znamená, že budou v tomto kořenovém prostředí důležitější jiné prvky.

Kdy mám začít s používáním hnojiv pro květy rostlin?
Jakmile uvidíte první známky květu, měli byste začít s používáním těchto hnojiv.

Jaký je největší rozdíl mezi minerálními výživovými látkami a organickými výživovými látkami?
Největší rozdíl spočívá v tom, jak vznikají. Organické výživové látky (přírodního původu) se uvolňují pomalu. Minerální hnojivé látky jsou naopak ihned dostupné.

Rád bych vyzkoušel/-a radu organické výživy přírodního původu, můžete mi zaslat vzorky?
Je možné získat vzorky. Speciálně k tomuto účelu uvedla firma BAC na trh Startovací balíček. Zeptejte se na vzorky u maloobchodního prodejce. Naše distributory můžete najít přes následující stránku.

Kdy začíná fáze růstu, když pěstuji rostliny ze semen?
Semínku trvá 5 až 10 dní, než vytvoří mladou rostlinku. Je důležité, aby se vytvořily kvalitní kořeny a aby byl list zdravý. Od této chvíle začíná růstová fáze rostliny.

Co znamená A & B?
A & B dohromady jsou všechny výživové prvky, které rostlina potřebuje. Jsou rozděleny na A a B, aby jejich roztoky byly co nejkoncentrovanější. Podávejte výživy A i B vždy ve stejných dílech.

Proč nemohu koupit A & B dohromady v jednom balení?
A & B ve stejném balení by potřebovaly mnohem větší objem, aby se výživové prvky rozpustily. Nikdy nemíchejte koncentráty A a B čistě jen spolu dohromady, protože by se vytvořily kusy nerozpustitelných látek.

Jaký význam má hodnota pH?
Stupeň kyselosti (pH) ovlivňuje dostupnost různých výživových prvků pro rostliny. Dbejte proto vždy na to, aby byla hodnota pH vždy ve správném rozmezí. Podívejte se na stupnici pH na našich stránkách.

Co je to EC?
Hodnota EC udává celkové množství solí rozpuštěných ve vodě. Jsou to veškeré soli z vody a k tomu soli z přidaných výživových látek.

Proč musím použít vápno, když chci zeminu opětovně využít?
Zeminu s nízkou hodnotou pH můžete pomocí vápníku a hořčíku neutralizovat. Nízké hodnoty pH se vyskytují zvláště ke konci pěstování. Jakmile se zlepší hodnota pH zeminy, stoupne také růst rostliny a ta bude schopna opět dobře vstřebávat všechny potřebné prvky.

Vidím, že lahve a nádoby s přípravky, které prodáváte, mají různé barvy víček. Co to znamená?
Pro každý druh substrátu jsme vyvinuli ten nejlepší druh hnojiva. Hnojiva pro hydroponické substráty (substráty z kamenné vlny) mají víčka červená. Hnojiva pro kokosové substráty mají víčka modrá a pro zeminu máme jednosložková hnojiva se zelenými víčky.

Vaše stimulátory ale nemají různě barevná víčka.
Je to tak. Naše kořenové a květové stimulátory můžete použít pro pěstování v jakémkoliv médiu.

Jsem maloobchodní prodejce a rád/-a bych prodával/-a Vaše produkty.
Kontaktujte nás prosím telefonicky nebo nám pošlete vzkaz přes naši webovou stránku.

Kde mohu zakoupit výrobky BAC?
Klikněte na oddíl Distributoři na naší stránce. Nenašli jste zde svůj obchod? Pošlete nám tedy vzkaz přes webovou stránku a my Váš obchod ihned zkontaktujeme.

Jaké jsou otevírací hodiny ve firmě BAC?
Kontaktujte nás prosím telefonicky nebo pošlete vzkaz přes naši webovou stránku.

Má firma BAC také svůj e-shop?
Ano, BAC má také e-shop. Ten můžete navštívit pomocí následujícího odkazu: www.bac-shop.com

Scroll to top